Wózki widłowe elektryczne

Wózki widłowe elektryczne

W ofercie 4LIFT znajdują się także elektryczne wózki widłowe. Ponadto dystrybuujemy części niezbędne do profesjonalnej naprawy tych urządzeń – również w sytuacji, kiedy korzystasz ze sprzętu z napędem elektrycznym. Oferujemy cały wachlarz elementów zamiennych, produkowanych przez światowe marki cenione na całym globie.

Wózki widłowe to specjalistyczne pojazdy mechaniczne (standardowo o napędzie silnikowym, ale produkowane są również elektryczne), które wykorzystuje się do przewozu materiałów o znacznej masie (nawet do kilkudziesięciu ton). Sprzęt tego typu jest używany w transporcie bliskim i w magazynowaniu – powszechnie wykorzystuje się go do prac rozładunkowych w magazynach, fabrykach, halach, portach. Usprawnia i ułatwia pracę. Jest nieoceniony, kiedy trzeba przetransportować duży objętościowo materiał.

201311141602331214
Black roofs of new electric forklift cars. A lot of industrial transport view from up

Funkcjonalne wózki widłowe elektryczne

Elektryczne wózki widłowe – magazynowe to urządzenia, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w tych miejscach pracy, w których wymagany jest niski poziom hałasu i tam, gdzie ze względu na emisję szkodliwych spalin nie można stosować wózków spalinowych czy gazowych. Wszystkie urządzenia korzystające z napędu elektrycznego charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, wysoką efektywnością pracy oraz stosunkowo niskimi kosztami użytkowania. Niezwykle mocny i bardzo wydajny napęd (na trójfazowy prąd zmienny) dostarcza taką ilość energii, która spokojnie wystarcza na tryb ośmiogodzinnej pracy.

To jednak nie koniec zalet, ponieważ elektryczne wózki widłowe mają jeszcze jeden niebagatelny atut – zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pracy dla osoby obsługującej sprzęt, a także duży komfort oraz funkcjonalność samego urządzenia. Niektóre modele mają dodatkowe funkcje, takie jak np. możliwość bocznej wymiany baterii czy wybór spośród kilku trybów jazdy.